Млада шахматистка с плакет за престижни успехи

Кметът на Плевен Георг Спартански връчи Пллакет на шахматистката Нора Рашева за постигнатите от нея престижни успехи.

Градоначалникът гарантира подкрепата на Общината към всички талантливи млади хора от града, които доказват таланта си в национални и международни форуми.

Осемгодишната състезателка на Спортен клуб по шахмат "Плевен ХХт" Нора Рашева спечели бронзов медал от Европейското първенство на страните от ЕС, което се проведе от 6 до 14 август в Чехия. Малката плевенска шахматистка се класира трета в групата за момичета до 8 г. с 4.5 точки от 9 възможни.

Сега й предстои участие в турнира "Морско конче" за деца, през септември пък ще се включи в турнир за мъже в Приморско. През октомври малката плевенчанка я очаква Световното първенство в Грузия, за което е спечелила квота като държавна шампионка.

Да е здрава и да развива успехите, които е постигнала, й пожела Спартански. "В Плевен винаги са се раждали шахматни таланти - Нора е доказателство за това, че децата ни са умни, а и красиви и ние трябва да направим така, че да им създадем условия те да развиват таланта си", подчерта Спартански при връчване плакета на Нора.

снимка: posoki.com