ЕВРО 2024: Швейцария 1:0 Германия

Българин пази едно полувреме за Дарби Каунти срещу Бирмингам

Вратарят от Детско-юношеската школа на Локомотив (Пловдив) Стефан Дафовски (роден 2000 г) пази едно полувреме за 17-годишните на Дарби Каунти, които завършиха 3:3 с връстниците си от Бирмингам сити.

Дафовски е на проби при овните и има в програмата си два мача, както и тренировки с отбора до 16, до 18 и до 23 години. В събота сутринта ще играе и срещу Блекбърн Роувърс. Снажният пловдивчанин е влязъл през второто полувреме и е получил два гола, единият от дузпа.

Иначе момчето се чувства добре в Дарби Каунти, комуникацията му с английските му съотборници е изненадващо добра предвид краткия период до момента. Пробите са осигурени от мениджъра Антъни Раво от компанията Скаутинг тийм, който организира тестовете и на съотборника му в младшата възраст на Локомотив- Еяд Хамуд. Момчето вече отбелязало различния ритъм на тренировки в Англия, както и изтощителните занимания, които имат винаги огромен период с физическа работа и интензивност.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!