Клишина се класира за финала в скока дължина

Даря Клишина, единствената рускиня, която беше допусната до участие в лекоатлетическия турнир на Олимпиадата в Рио де Жанейро, се класира за финала на дисциплината скок дължина.

Европейската шампионка в зала през 2011 и 2013 година постигна осми резултат в квалификациите от 6.64 метра и продължава борбата за медалите.

Само три състезателки преодоляха квалификационната норма от 6.75 метра, като най-добра с 6.87 метра беше европейската шампионка Ивана Шпанович от Сърбия.

Втора с 6.82 завърши Малайка Бихамбо (Германия), бронзова медалистка от първенството на Стария континент в Амстердам 2016.

Защитаващата титлата си и трикратна световна шампионка в дисциплината Бритни Рийс (САЩ) остана трета в пресявките с 6.78 метра.

Както е известно, около Даря Клишина се завихри страхотна драма. Тя бе единствената руска лекоатлетка, получила разрешение да стартира в Рио, но два дни след пристигането си в Бразилия разбра, че ИААФ я отстранява заради получена нова информация от доклада на канадския адвокат Ричард МакЛарън.

Клишина обаче веднага подаде жалба в Спортния арбитражен съд, който заседава в Рио и реши да я допусне до участие. Според CAS нейната жалба отговаряла на изискванията на Международната федерация по лека атлетика.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!