Русия е последният полуфиналист в турнира по хандбал за жени в Рио

Русия победи Ангола с 31:27 (18:14) и се класира за полуфиналите на турнира по хандбал за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Рускините водеха през целия двубой. Преднината им достигна 22:16 през второто полувреме и до края те не допуснаха съперничките им да ги настигнат.

За руския тим Полина Кузнецова отбеляза пет гола. По четири попадения добавиха Марина Судакова, Владлена Бобровникова и Ирина Близнова.

За Ангола 8 попадения отбеляза Мария Наталия Бернардо.

В груповата фаза Русия постигна пет поредни победи, което се случва за пръв път от 1980 година насам.
На полуфиналите Русия ще играе срещу олимпийския, световен и европейски шампион Норвегия. Другата полуфинална двойка е между Холандия и Франция.

Четвъртфинални мачове от женския турнир по хандбал на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Бразилия - Холандия - 23:32 (11:12)
Испания - Франция - 26:27 след продължение (23:23, 12:5)
Швеция - Норвегия - 20:33 (7:19)
Русия - Ангола - 31:27 (18:14)

полуфиналните двойки са:
Холандия - Франция
Русия - Норвегия

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!