Марта и Беатрис пратиха Бразилия в елиминациите

Звездите на бразилския национален отбор по футбол за жени Марта и Беатрис вкараха по два гола за победата с 5:1 срещу Швеция в мач от група "Е" на футболния турнир за жени от олимпийските игри в Рио де Жанейро. Бразилките си осигуриха място на елиминациите, което направиха още Канада и САЩ в останалите две групи.

Националният отбор за жени на домакините, осми в световната ранглиста, получи подкрепа от близо 43 хиляди зрители в Рио. Беатрис откри в 21-та минута, а три по-късно Марта асистира за втория гол, вкаран от Кристиане. Тя пък трябваше да напусне терена в 66-та минута, когато получи удар в бедрото и беше изнесена на носилка.

Шведките вкараха гол малко след попадението на Кристиане, но той не беше зачетен поради засада. Марта покачи на 3:0 от дузпа секунди преди края на първото полувреме, а в 80-та минута отбеляза четвъртото попадение в полза на Бразилия, след като направи късметлийско двойно подаване със съперничка. Беатрис вкара петия гол, а Лота Шлайн се разписа за шведките и оформи крайното 5:1.
Бразилия доминираше изцяло на терена, а феновете дори намериха време да се пошегуват със закъсалия мъжки тим с песента "Марта е по-добра от Неймар". Самата Марта реагира с усмивка: "Всички знаем, че Неймар е най-добрият ни играч. Ние подкрепяме него и той подкрепя нас, а сравненията остават за феновете".

САЩ спечели място в плейфоите след победа с 1:0 срещу Франция с гол на Карли Лойд, като в този мач Хоуп Соло стана първият вратар в историята на футбола с 200 мача за националния си отбор. При мъжете лидер в тази класация е испанецът Икер Касияс със 167 двубоя.

Джанин Беки вкара два гола в полза на Канада при победата с 3:1 срещу Зимбабве в мач от група "F". "Кленовите листа" са лидери с шест точки, а Германия е на второто място с четири след равенство 2:2 срещу Австралия.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!