Нов финал за неостаряващия Карлович

37-годишният хърватин Иво Карлович ще играе на втори пореден финал само в рамките на седмица, след като се наложи с 6:4, 6:4 над американеца Стийв Джонсън на полуфиналите на турнира по тенис за мъже във Вашингтон, който е с награден фонд 1.629 милиона щатски долара. Карлович, поставен под номер 13 в схемата, спаси всичките пет разигравания за пробив на Джонсън и остана без загубен гейм на собствен сервис през седмицата. Той спечели подаването си 43 поредни пъти от понеделник насам, а в мача с Джонсън записа и пробиви в третите геймове на двата сета.

"Това е моята игра. Сервисът е моята сила", лаконичен беше Карлович след перфектния мач срещу Джонсън.

Следващият съперник на Карлович е поставеният под номер 2 в схемата французин Гаел Монфис, който победи с 6:4, 6:0 германеца Александър Зверев в късния полуфинален мач във Вашингтон.

Миналата седмица Карлович стана най-възрастният победител в турнир от 1979 година насам, след като спечели титлата в Нюпорт, Роуд Айлънд.

Междувременно словакът Андрей Мартин се класира на финал за първи път в професионалната си кариера, след като победи аржентинеца Карлос Берлок със 7:6 (4), 6:4 в полуфинален мач от турнира по тенис за мъже в Умаг, Хърватия, който е с награден фонд от 520 хиляди евро. Мартин игра срещу Берлок в Умаг и преди две години, когато аржентинецът стигна до победата в среща от първия кръг. Този път обаче мачът беше далеч по-непредвидим, като двамата направиха общо шест пробива в началните осем гейма. Мартин спечели с тайбрек, а Берлок поведе с 4:2 във втората част, но словакът отвърна на удара. Той взе следващите четири гейма и се класира на финал в турнира.

Мартин ще играе за титлата в Умаг срещу италианеца Фабио Фонини, който е поставен под номер 4 в схемата. Той надви с 6:3, 6:3 финалиста от 2013 година Гащао Елиаш от Португалия.