Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

ЦСКА-София не се даде на Удинезе пред над 6000 на "Армията" (видео+галерия)

ЦСКА-София и Удинезе завършиха 0:0 в контрола, която бе официално представяне на червените за новия сезон и се проведе на стадион "Българска армия". Двата отбора играха пред пълен сектор "А", като имаше фенове в секторите "Г" и "Б", а входът за запалянковците бе безплатен.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите при атентата в Мюнхен.

ЦСКА-София - Удинезе

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на гостите. В 6-ата минута Борис Галчев стреля от 20 метра, но в ръцете на Карнезис. В 17-ата минута червените имаха отлична възможност да открият резултата. Преслав Йорданов получи извеждащ пас и стреля силно с левия крак, но топката срещна дясната греда.

Удинезе отговори с шут на Коне в 36-ата минута, който Китанов изби в корнер. След неговото изпълнение последва разбъркване, топката стигна до Фелипе, който с мощен удар по земя от 25 метра нацели лявата греда.

Последваха два сериозни пропуска на италианците. Първо в 40-ата минута Коне получи извеждащ пас, но от 17-18 метра стреля слабо и в аут. Три минути по-късно Сапата преодоля Китанов, но после направи по-трудното и не уцели празната врата.

В началото на втората част играта бе равностойна и без сериозни положения. Така вървеше до 63-ата минута, когато Сапата излезе очи в очи срещу Анатоли Господинов, но резервният страж на ЦСКА-София прояви добър рефлекс и спаси.

В 75-ата минута реферът Никола Попов изгони Фелипе за груб фаул срещу Диого Виана. Секунди преди края на даденото от рефера триминутно продължение на срещата Удинезе, който вече играеше с човек по-малко, имаше отличен шанс да измъкне успеха, но резервата Янко направи невероятен пропуск, тъй като не улучи празната врата от два метра.

ЦСКА - УДИНЕЗЕ 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: Георги Китанов, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Рафаел Перес, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Арсенио Нунеш, Борис Галчев, Диого Виана, Станислав Маламов, Преслав Йорданов

Резерви: Анатолий Господинов, Петър Витанов, Пламен Гълъбов, Йордан Йорданов, Давид Симао, Самир Аясс, Кирил Десподов, Александър Георгиев

УДИНЕЗЕ (3-5-2): Орестис Карнезис, Томас Oрто, Данило, Фелипе, Видмер, Баду, Лоди, Коне, Армеро, Теро, Сапата

Резерви: Шуфет, Перисан, Самир, Бубвяич, Анжела, Еденилсон, Де Паул, Перица, Балич, Инигес, Хамди Харбауи, Янко, Матос, Лукас Еванджелиста

снимки: Емона Цончева и Иван Йочев, Sportal.bg