Леонид Шайнгезихт с нова победа на европейското за юноши

Състезаващият се за България Леонид Шайнгезихт се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по тенис за юноши до 16 години в руската столица Москва. Поставеният под номер 1 Шайнгезихт победи представителя на домакините Савриян Данилов със 7:5, 4:6, 6:4, а следващият му съперник ще бъде Рафаел Искиердо Луке от Испания.

Другият българин в основната схема Адриан Андреев отпадна в третия кръг след поражение от осмия в схемата Дуйе Айдукович (Хърватия) с 2:6, 6:7 (2).

В схемата на двойки Андреев и Шайнгезихт, поставени под номер 5, ще играят по-късно днес във втория кръг срещу германците Хенри Скире и Константин Цозке.

На европейското първенство за девойки до 14 години в чешкия град Пилзен българката Даниела Димитрова достигна до осминафиналите, където днес загуби от четвъртата в схемата представителка на домакините Дениса Хиндова с 3:6, 3:6.