Младоци донесоха първата победа на Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски стартира с победа предсезонната си подготовка. "Сините" надвиха напълно заслужено с 3:1 Септември (София) пред около 1200 зрители в Правец. Венцислав Христов отбеляза първото попадение за 26-кратните шампиони за сезон 2016/2017 година с точно изпълнена дузпа в 7-ата минута. Петър Тончев изравни в 57-ата минута, а 17-годишният Станислав Иванов (65) и Бабатунде Адениджи (88) донесоха победата след асистенции на друг талант - Иво Найденов, който е на 18 години и подаде и за двата гола на Левски през второто полувреме.

Новото попълнение Деса направи невероятен пропуск в 45-ата минута, а Даниел Пехливанов в 22-ата минута пък изпусна дузпа за тима от "Б" група.

Сръбският специалист Люпко Петрович заложи на тактическа постройка 4-2-3-1, като в тима личаха имената на две от новите попълнения. Централният бранител Димитър Пиргов и Хеан Деса, който стартира на фланга. Талантът на "сините" Божидар Краев започна на позицията на атакуващ полузащитник, точно зад голмайстора Венцислав Христов.

Левски - Септември София Левски започна много активно, като страхотна атака между Краев, Минев и Христов завърши с нарушение на Мариан Димитров срещу капитана на "сините" и Николай Йорданов показа бялата точка. Последва нов пропуск на Христов няколко минути след това.

В 22-ата минута Даниел Пехливанов пропусна дузпа за Септември. Моментално след пауза поради топлото време, Костадинов игра с ръка в наказателното поле и Йорданов посочи отново бялата точка. Пехливанов стреля силно и високо над вратата, като предизвика смях по трибуните.

Вратарят Дебърлиев спаси с крак нов удар на Христов, а преди това защитник спря изстрел на Краев. В 34-ата минута Христов удари горната греда на Септември, след като изпълни отлично пряк свободен удар. Буквално в последната минута на първото полувреме с невероятен пропуск се отличи Деса. Дебютантът пропусна на празна врата от няколко метра, след като Христов след пробив му подаде. Перуанецът изигра положението изключително несериозно и направи много по-трудното, като прати топката в аут.

Левски - Септември София На почивката Петрович замени седем играчи, като остави само четиримата си защитници на терена. Младокът Станислав Иванов бе близо до гол в 47-ата минута, но Галев изби. В 58-ата минута Септември направи добра атака, като се възползва от лошо подредената отбрана на "сините" и Петър Тончев бе изведен срещу Чворович, след което прати топката в мрежата за 1:1. Тимът на Николай Митов имаше и още една много добра възможност за гол, която не бе реализирана.

Няколко минути по-късно Левски си върна преднината благодарение на своите таланти. Това се случи в 64-ата минута, когато Иво Найденов изведе Станислав Иванов, който бе точен за 2:1. В 70-ата минута Чворович направи първото си спасяване за "сините", когато с отличен рефлекс изби удар от фаул.

Левски - Септември София Бабатунде пробва два удара встрани от вратата. Мики Орачев и Алекс Боримиров също се появиха в игра, а Станислав Иванов също пробва да се разпише за втори път, но без успех. В 88-ата минута Ивайло Найденов отне една топката, след което изведе Бабатунде, който преодоля Галев и вкара за 3:1. Всичките аплодисменти бяха за Найденов, който изненада приятно фенове и треньори. Следващата минута Илия Димитров също бе близо до гол, но нямаше късмет и срещата завърши без четвърти гол за "сините".

Левски - Септември София Първите впечатления са следните:
Деса се отличи с няколко технични отигравания, освен с пропуска си, но е много далеч от оптимална физическа форма. Пиргов се стара, но пък допусна няколко греши през втората част. Капитанът Веселин Минев бе много стабилен, като игра пълни 90 минути, както и Сашо Александров. Венци Христов също показа формата си от пролетта и головия си нюх, а Станислав Иванов и Найденов пък бяха приятната изненада за хората по трибуните след почивката.

На 29-и Левски излиза срещу Дунав Русе отново в Правец.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 3:1
1:0 Христов (7-д)
1:1 Тончев (58)
2:1 Иванов (62)
3:1 Адениджи (88)