Станислав Георгиев спечели шампионската тениска на "Лото" (видео)

Непредсказуемото дъждовно време и дългата поредица от празнични дни през месец май удължи неочаквано много провеждането на 6-ия вечер турнир по тенис за любители "Лото", който е част от веригата ИТЛ София 2016. В трите категории, благодарение на които участниците са разделени спрямо моментните си умения, се записаха повече от 70 почитатели на играта. Силите бяха много изравнени, като по традиция най-интересно беше сред най-напредналите аматьори, които са част от ИТЛ500.

Още на 1/4-финалите първите двама поставени бяха елиминирани. Цветомир Ценков отстъпи на Станислав Георгиев, докато номер 2 в схемата Никос Панетимитакис беше надигран с 1:2 сета от Георги Домусчиев. Георги не успя да постигне нов изненадващ успех и в спора за място на финала беше спрян от Камен Маздрашки. Негов съперник беше Станислав Георгиев. Битката за титлата беше оспорвана, като доказателство за това е фактът, че само един от геймовете продължи около 20 минути. В решителните моменти обаче Станислав винаги показваше по-стабилна психика и успя да триумфира след победа с 2:0 сета.

По този начин той си заслужи шампионската тениска на "Лото", която се полага на всеки победител в турнирите на ИТЛ. Към това той прибави и 500 точки за генералното класиране, където водач продължава да бъде неговият съименник Станислав Иванов.

В края на годината ще се проведе и финалният Мастърс, където ще бъдат раздадени големи награди. В него участие ще могат да вземат най-постоянните и най-добре представили се участници в турнирите на ИТЛ.

Веригата по тенис за аматьори набира все по-голяма популярност сред почитателите на играта. За първите две категории в 7-ия вечерен турнир, който ще се проведе на кортовете на ТК "Диана" в София, вече се записаха рекордните 88 човека! Все още не е приключил крайният срок за включване в най-горната категория на състезание. Ако искате и вие да усетите тръпката от вечерните турнири, сега е моментът да го направите тук: www.interactive-tennis.com.