Лудогорец и Ботев (Пд) посягат към Купата на България - на живо от националния стадион с атмосфера и състави

Свитолина завоюва трофея в Куала Лумпур

Украинката Елина Свитолина, поставена под номер 2 в схемата, победи с 6:7(5), 6:4, 7:5 канадката Южени Бушар, номер 6 в схемата, във финалния мач на турнира в Куала Лумпур, който бе прекратен за три часа на два пъти заради проливен дъжд и завърши в полунощ местно време. Финалната среща продължи 2 часа и 53 минути. 19-годишната украинка печели своята четвърта купа при четвъртия финал, в който играе.

22-годишната Бушар пък бе на шести финал в кариерата си и втори за тази година. Канадката, която стигна до 5-ото място в световната рнглиста през 2014 година, преживя "черна 2015 година" с много контузии и лоши резултати.