Тампа Бей спечели пета поредна победа

Тампа Бей се наложи с категоричното 4:0 над Ню Джърси и спечели пета поредна победа в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Светкавиците делят второто място в Атлантическата дивизия с отбора на Бостън, който надви с 4:1 Каролина. Стивън Стамкос вкара гол в пети пореден мач, а Бен Бишъп спаси 21 шайби за третия си шътаут от началото на сезона. Алекс Килърн, Онджей Палат и Мат Карли също се разписаха срещу домакините от Ню Джърси, които загубиха във втора поредна вечер в НХЛ и за пети път в последните си шест мача от редовния сезон. Кори Шнайдър, който беше изваден от игра в четвъртък, след като допусна три гола през първата третина на загубения с 1:6 мач срещу Кълъмбъс, отрази 32 удара на вратата на Ню Джърси.

Мат Белески вкара голове в първата и последната третина за Бостън при победата над Каролина. Той помогна на своя треньор Клод Жулиен да спечели 388-ия си мач в редовния сезон на НХЛ, а още две победи ще го изравнят с най-успешния треньор в клубната история Арт Рос. Следващият мач на Мечоците е в неделя срещу Тампа Бей. Отборът на Вашингтон победи с 3:2 Минесота в друг мач от петъчната програма на НХЛ. Столичаните вече са с актив от 94 точки и по всяка вероятност ще спечелят трофея на президента след края на редовния сезон. Преследвачът на изток Флорида е със 77 точки, а лидерът на запад Далас е с 82. Вашингтон губеше срещу Минесота в началото на третата част, но Алекс Овечкин вкара 40-ия си гол за сезона и изравни за 2:2. Дмитрий Орлов отбеляза победната шайба 5:04 минути преди сирената, а Брейдън Холтби осигури победата с общо 30 спасявания за целия мач.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Ню Джърси - Тампа Бей 0:4
Вашингтон - Минесота 3:2
Каролина - Бостън 1:4
Анахайм - Едмънтън 2:1 след продължение
Сан Хосе - Бъфало 1:3