"Трето полувреме" преди Сърбия - Англия

Кирьос срази Бердих на 1/4-финалите в Дубай

Третият поставен Томаш Бердих (Чехия) отпадна на четвъртфиналите на силния турнир по тенис в Дубай с награден фонд 2.67 милиона долара. Бердих загуби от Ник Кирьос (Австралия) с 4:6, 4:6 за 86 минути. Австралиецът наниза 10 аса и направи по един пробив в двата сета. Във втората част Кирьос взе подаването на Бедрих за 5:4 и при свой сервис затвори мача.

Кирьос, който дебютира на турнира в Дубай, поиска медицински таймаут заради контузия на гърба при 3:2 в негова полза в първия сет.

Австралиецът победи Бердих на полуфиналите на турнира в Марсилия през миналата седмица, когатос печели първа титла в кариерата си. Двамата играха един срещу друг и на Откритото първенство на Австралия през януари, но товага спечели Бердих.

На полуфиналите Кирьос ще играе с победителя от мача между втория поставен Стан Вавринка (Швейцария) и номер 8 Филип Колшрайбер (Германия).