Евро 2024: Полша - Нидерландия 1:2

Бостън си върна трето място в Атлантическата дивизия след разгром срещу Питсбърг

Бостън се върна на третото място в Атлантическата дивизия, след като разгроми гостуващия Питсбърг с 5:1. С победата Брюинс имат вече 72 точки - една повече от Детройт. Давид Пастърнак вкара по гол през първата и втората третина, но новобранецът Том Кюнхакъл върна едно попадение за Питсбърг. През третата част на леда имаше само един отбор и това бе този на домакините от Бостън, които реализираха нови три гола чрез Джими Хейс, Лендън Фераро и Брад Маршанд. С основна заслуга за успеха на Бостън бе и вратарят Туука Раск. Финландецът направи рекордните си през сезона 41 спасявания. Водачът в Източната конференция Вашингтон допусна изненадваща домакинска загуба от Монреал с 3:4 в собствената си зала "Веризън Сентър".

Гостите взеха солиден аванс от 3:0 още до първите минути на втората третина чрез Алекс Галченюк, Брендън Галахър и Томас Флайшман. Джейсън Химера върна едно попадение за Вашингтон, но отново Галченюк възстанови аванса на гостите от 3 гола. В последните минути на срещата Дмитри Орлов и Андре Бураковски реализираха за Вашингтон, но това не спаси столичани от първа загуба в последните им 5 срещи. Анахайм записа 20-та победа в последните си 24 мача, след като се наложи у дома с 1:0 над Бъфало. Сами Ватанен отбеляза единствения гол в срещата през втората част, а вратарят на домакините Фредерик Андерсен записа първия си шътаут от повече от година, спасявайки всичките 26 удара към вратата си.

Стражът на гостите Роб Ленер също направи много добър мач, след като спаси 28 удара към мрежата си. С победата Анахайм се задържа на второто място в Тихоокеанската дивизия, докато Бъфало остава в дъното в Източната конференция. В последния мач за вечерта Колорадо се наложи над Сан Хосе с 4:3 след дузпи. При наказателните удари Нейтън Маккинън и Мат Дюшен бяха точни за домакините, за да донесат победата, запазваща отличните шансове на тима за класиране за плейофите.