Победи за Вавринка, Бердих и Баутиста Агут в Дубай

Поставеният под номер 2 в основната схема Стан Вавринка (Швейцария) се класира за втория кръг на силния турнир по тенис в Дубай с награден фонд 2.67 милиона долара. Вавринка постигна труден успех над Серхий Стаховски (Украйна) с 5:7, 6:3, 7:5 за два часа игра. Швейцарецът беше на две точки от загубата при 4:5 и 0:30 в третия сет. Той обаче успя да спечели подаването си и след това да направи пробив, с което стигна до успеха. Миналата седмица на турнира в Марсилия Вавринка спаси два мачбола при победата си над Стаховски и се класира за четвъртфиналите.

Третият поставен Томаш Бердих (Чехия) започна с победа 10-о си участие в Дубай. Той се наложи над Жоао Соуза (Португалия) с 6:1, 6:4 за 70 минути. Бердих е двукратен финалист в турнира от 2013 и 2014 година и има рекордните 21 победи и 9 загуби. 30-годишният чех постигна 10-и успех от началото на сезона. Във втория кръг Бердих ще играе срещу квалификанта Томас Фабиано (Италия), който отстрани Леонардо Майер (Аржентина) с 6:3, 6:4.

Номер 4 в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) победи Симоне Болели (Италия) с 6:2, 6:4 за 85 минути и се класира за втория кръг. 27-годишният испанец, който спечели титлата на турнира на АТP в София, има 15 победи в 18 мача от началото на годината. Осмият поставен Филип Колшрайбер (Германия) надделя над Марсел Илхан с 6:1, 7:5.