Бостън с първа победа над Монреал от 21 месеца насам

Луи Ериксон и Лендън Фераро отбелязаха в рамките на 42 секунди в третия период, с което помогнаха на Бостън да спечели като гост на Монреал с 3:1 в едно от най-старите дербита в света на хокея. С победата Брюинс сложиха край на серията си от седем последователни поражения от същия съперник, датираща от 12 март 2014 година. Третият гол за Бостън в мача бе дело на Патрис Бержерон.

С него бе оформен крайният резултат, а с попадението Бержерон се изкачи до 11-то място във вечната класация за най-много точки в състава на Бостън. Бержерон има 576 точки - една повече от Милт Шмид. За Монреал единствения гол в мача отбеляза Пол Байрън още през първата третина. Поражението бе трето поредно за Канейдиънс, но тимът запазва лидерството си в Източната конференция с 41 точки.

Ню Йорк Рейнджърс пропусна да се възползва от загубата на Монреал и да излезе начело на Изток, след като отстъпи с 1:2 на гости на Ванкувър. И трите гола в срещата паднаха в последната част. Алекзандър Едлер откри за домакините при числено превъзходство, но Дан Бойл изравни за Рейнджърс от дузпа. Даниел Седин донесе победата на Ванкувър с 13-ия си гол за сезона 10 минути преди края на мача. С успеха Ванкувър вече е втори в Тихоокеанската дивизия, изпреварвайки Сан Хосе.

Питсбърг спечели с 4:2 като гост на Колорадо. Бо Бенет и Патрик Хорнквист вкараха вкараха три гола в рамките на 3 минути и 24 секунди през третата част, с което помогнаха на "пингвините" да обърнат резултата от 1:2 до 4:2. Бенет реализира втория и четвъртия гол за Питсбърг, а междувременно и Хорнквист намери мрежата на вратаря на Колорадо Рето Бера.

Другите три гола в мача паднаха още през първата част. За домакините от Аваланш точни бяха Мат Душене и Ерик Джонсън, а между тях за Питсбърг се разписа Мат Кулен. Победата върна Питсбърг в зоната на плейофите в източната конференция, докато Коларадо се намира на предпоследното 13-то място на Запад.