Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Монреал с осма поредна победа

Монреал продължи победната си серия от началото на сезона в първенството на НХЛ. Канадците разгромиха със 7:2 Бъфало и записаха осми пореден успех. С по два гола се отличиха Брендън Галахър и Дейл Уайс. По едно попадение добавиха Тори Мичел, Макс Пачорети и Андрей Марков, а Майк Кондън направи 33 спасявания. За Бъфало головете отбелязаха Мат Мулсън и Райън О'Райло. Бостън се наложи като гост над Ню Йорк Айлендърс с 5:3. Чехът Давид Пастрняк даде аванс на Бостън за 3:2 в края на втората част, а Райън Спуунер и Дейвид Крейчи направиха 5:2. Брет Конъли и Йонас Кампайнен също се разписаха за победителите. Ондржей Палат вкара гол 36 секунди след началото на продължението, с който донесе победата на Тампа Бей с 4:3 над Уинипег.

Вашингтон записа пети пореден успех след 7:4 над Едмънтън. След 3:3 в началото на втората част гостите от Вашингтон вкараха три поредни попадения дело на Евгени Кузнецов, Андре Бураковски и Джъстин Уилямс. Кузнецов се отличи с общо три гола и две асистенции. Марк Джордано вкара втория си гол 1:48 минута преди края на продължението, с който донесе победата на Калгари с 3:2 над Детройт. Калгари прекъсна серията си от четири поредни загуби, а Детройт записа четвърто поражение поред. Лос Анджелис победи с 3:0 Каролина след два гола на Тайлър Тофоли и един на Анже Копитар. За "кралете" това беше четвърта поредна победа. Милан Лучич направи две асистенции. Вратарят Джонатан Куик отрази всичките 20 удара за първия си "шътаут" за сезона.