Безпомощна България отнесе три шамара в Загреб (видео)

Националният отбор на България по футбол отнесе три шамара пред празните трибуни в Загреб срещу Хърватия в предпоследния мач от европейските квалификации в група "Н" за Франция 2016. Напълно промененият състав на Ивайло Петев издържа едва 90 секунди вратата си суха, след което Иван Перишич (2) даде аванс,  а Иван Ракитич (43) и Никола Калинич (80) добавиха по едно попадения за класическото 3:0 за "шахматистите".

"Лъвовете" пък записаха трета поредна загуба след 0:1 от Норвегия и 0:1 от Италия през септември, като от юни не са отбелязвали попадение. За последно това стори Ивелин Попов при успеха с 1:0 в гостуването на Малта.

"Трикольорите" останаха на четвърта позиция с едва осем точки от девет мача, като във вторник завършваме поредните тотално разочароващи квалификации срещу Азербайджан в София. По-лошото е, че отново личеше липса на увереност, самочувствие и идея какво да правиш на терена с топката, като при по-малко късмет можеше да запишем и още по-голяма загуба.

Наставникът на "трикольорите" Ивайло Петев бе предприел множество промени в сравнение с предишните два квалификационни двубоя. Сред титулярите започнаха Симеон Славчев, Христо Златински, Георги Терзиев, Страхил Попов, Живко Миланов и Александър Тонев, които не играха срещу Италия, както и Димитър Рангелов, който се появи след почивката тогава.

Още в 90-ата секунда Иван Перишич откри. Крилото на Интер излезе зад защитата и прати топката между краката на Божидар Митрев, след което тя спря в мрежата. Никола Калинич пропусна две положения. Александър Тонев отправи първия удар за България, но Даниел Субашич спаси. Ракитич стреля над гредата в следваща атака.

Гол на Вида с глава бе отменен поради засада в 17-ата минута, който при центрирането не бе зад защитата, но двама негови съотборници бяха. В 25-ата минута Георги Терзиев бе на път да си вкара невероятен автогол. Митрев спаси пореден удар към неговата врата, топката попадна в Терзиев, който с всичка сила стреля силно в дясната греда на Митрев, като за щастие топката не влезе в мрежата.

В 43-ата минута отлична атака между Ракитич и Никола Калинич завърши с втори гол. Звездата на Барселона проби отляво, направи двойно подаване с нападателя на Фиорентина, който го изведе с пета и Ракитич бе точен.

На почивката Георги Миланов и Иво Иванов замениха Терзиев и Неделев, а Бадел смени Ракитич.
Ивелин Попов имаше възможност да намали в 51-ата минута, но пропусна най-добрата възможност след слаб удар.
Калинич с глава пък можеше да вкара за 3:0 в 53-ата минута, но Митрев спаси.
Капитанът Попов бе заменен в 71-ата минута от Мишо Александров, но нищо по-добро не се видя на терена.
Така в 80-ата минута Калинич отблизо прати топката за трети път в мрежата на Митрев. Голмайсторът на Фиорентина бе намерен отлично от Перишич и вкара своя първи гол от две години за Хърватия.

Минути до края резервата на домакините Чоп бе изгонен за груб фаул срещу Страхил Попов.
Сега България трябва да не допусне поражение на "Васил Левски", за да не се свлече на пето място в крайното класиране и резила на тима да бъде пълен.

ХЪРВАТИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0