Море от турски фенове заля Дортмунд, ще бъде ли Роналдо фактор на Европейското първенство - на живо от Германия преди ден 5 на ЕВРО 2024

Четири победи за гостите на старта на новия сезон в НХЛ

Монреал се наложи с 3:1 над Торонто в първата среща за сезона в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, а още три победи на гостите отбелязаха първия кръг. Макс Пасиорети вкара два гола за победителите, като той откри резултата в първия период, а в третия оформи крайното 3:1. Алекс Галченюк се разписа за 2:1 в 12:02 минути на втората третина, а Джеймс ван Риймсдайк изравни за домакините в началото на втората третина.

Преди да получат втория гол, а и при 1:2, домакините от Торонто имаха няколко добри възможности да вземат нещата в свои ръце, но пропуснаха. Защитникът Пи Кей Събън направи две асистенции за гостите, в това число и за първия гол на Пасиорети, който се разписа с диагонален удар от дясно в 3:09 минута на мача, пращайки шайбата над дясното рамо на вратаря Джонатан Берние.

Рейнджърс стигна до победата в Чикаго с три бързи гола в първата третина на мача. Централният нападател Оскар Линдберг, защитникът Кевин Клайн и Дерек Степан се разписаха. Поражението леко помрачи празника на феновете, които се снимаха с шампионската купа от миналия сезон преди началото на срещата.

Гостите откриха резултата още в 1:43 минута с първия гол на новото попълнение Линдберг. Малко след това домакините изравниха с попадението на дебютанта Артеми Панарин. Но в рамките на 3:22 минути преди края гостите нанизаха нови два гола, които се оказаха решаващи. Туево Тервайнен оформи крайния резултат в 13:05 минута на третия период.

Още едно канадско дерби се състоя днес, като Ванкувър разгроми с 5:1 Калгари Флеймс. Даниел Седин отбеляза един гол и подаде за още два. Брандън Сутер с гол и пас, Хенрлик Седин, Яник Хансен и Алекс Бъроус бяха другите автори на головете. Двата отбора имат стара закачка от миналата година, когато Ванкувър елиминира Калгари в шест мача в първия кръг на плейофите.

В четвъртата среща за деня Сан Хосе размаза с 5:1 Лос Анджелис Кингс. Ерата на Питър де Бур стартира с победа за Акулите, а вратарят Мартин Джоунс спаси 19 удара, заменил на вратата Джонатан Тейвс. Джо Павелски, Джо Торнтън, Брет Бърнс, Томас Хертъл и Йоонас Донской вкараха за победителите.