Рома направи старта на сезона за Ювентус кошмарен (видео)

Отборът на Рома надви с 2:1 на своя стадион "Олимпико" шампиона Ювентус в най-интригуващия сблъсък от втория кръг на италианската Серия "А". Босненците Миралем Пянич (61) и Един Джеко (79) вкараха головете за "вълците", които обаче трябваше да треперят за трите точки в заключителните минути, след като Пауло Дибала в 87-ата минута вдъхна надежда на шампионите, че може и да не допуснат втора поредна загуба от началото на сезона в италианското първенство. Торинци бяха много близо до 2:2 в добавеното време, но все пак столичани устискаха победата и събраха 4 точки след първите си две срещи. Ювентус пък е с 0 точки, след като на старта допусна поражение у дома от Удинезе с 0:1. "Джалоросите" също сгрешиха в първия кръг, стигайки само до 1:1 при гостуването си на Верона.

Така за първи път в историята си Ювентус регистрира две загуби в първите си две срещи за сезона в Серия "А".

Капитанът на Рома Франческо Тоти остана през целия мач на пейката, а вицекапитанът Даниеле Де Роси тази вечер беше в ролята на централен бранител. Френският ляв бек Люка Дин пък направи официалния си дебют за "вълците". Новите попълнения Марио Манджукич и Пауло Дибала бяха двамата нападатели на "Старата госпожа" тази вечер, като аржентинецът за първи път излезе като титуляр и в края реализира дебютното си попадение за шампионите. Малко преди него Джеко пък за първи път вкара гол с фланелката на Рома.

В 78-ата минута Патрис Евра от Ювентус получи червен картон. Малко преди това, в 66-ата минута, червен картон получи и резервният вратар на "Старата госпожа" Рубиньо, който бе на скамейката на резервите.

Още в първата минута имаше интересен момент пред една от двете врати. След центриране на Яго Фалке отляво Алесандро Флоренци падна в наказателното поле на Ювентус, но реферът Никола Рицоли даде знак играта да продължи. В 8-ата минута топката профуча опасно близо до вратата на Джанлуиджи Буфон след мощен шут на Яго Фалке. В първите минути "вълците" окупираха вратата на Джиджи Буфон, но силният първоначален натиск на "джалоросите" не доведе до гол във вратата на "бианконерите".

В 14-ата минута хърватският нападател Марио Манджукич получи топката на метри пред вратата на Рома, но не успя да укроти кълбото. Домакините обаче продължаваха да бъдат по-активният отбор и в 24-ата минута футболистите на Руди Гарсия на два пъти в рамките на секунди бяха много близо до гол във вратата на Юве. Първо босненският нападател Един Джеко се размина с топката на 2-3 метра пред вратата на Буфон след остро центриране на Фалке отляво, а веднага след това сънародникът на Джеко - халфът Миралем Пянич, със страхотен шут уцели десния страничен стълб на вратата на торинци.

Първи през второто полувреме противниковата врата обаче застрашиха гостите. Отбраната на "вълците" и вратарят Войчех Шчесни не действаха по най-добрия начин след центриране от ъглов удар и защитникът Мартин Касерес получи шанс да стреля от добра позиция, но шутът му бе много неточен. Домакините обаче продължаваха да бъдат далеч по-агресивният тим и в 57-ата минута пред Пянич се откри чудесна възможност за гол. Топката достигна до него след разбъркване в наказателното поле на торинци, но босненецът не успя да нанесе достатъчно добър изстрел и Буфон улови топката. В 60-ата минута пък Джеко получи топката в наказателното поле на гостите и стреля, но ударът му бе спасен от опитния страж на Ювентус.

В 61-ата минута Рома получи шанс да изпълни пряк свободен удар от опасна позиция за вратата на Ювентус и зад топката застана Пянич. Босненецът демонстрира отличните си умения при изпълнението на фаулове и с великолепен шут опъна мрежата зад Буфон, който дори не помръдна.

Само 4 минути след получения във вратата си гол "бианконерите" получиха много добра възможност да изравнят резултата, също от фаул. Пауло Дибала обаче стреля над вратата от границата на наказателното поле. Тук обаче гостите имаха претенции, че е трябвало да бъде отсъдена дузпа, тъй като Де Роси игра с ръка и останаха сериозни съмнения, че го е направил в наказателното поле.

Картината на терена на "Олимпико" се промени след гола на Рома - футболистите на Масимилиано Алегри се активизираха сериозно, а играчите на Руди Гарсия се дръпнаха в задни позиции. В 70-ата минута "Старата госпожа" бе много близо до изравнителен гол, но малко точност не достигна на Пол Погба да изпрати топката в мрежата зад Войчех Шчесни с глава. Топката профуча опасно близо до вратата на домакините след удара на френския халф. Минута по-късно пък Буфон изби в корнер свиреп далечен шут на белгийския полузащитник Раджа Наинголан, а секунди след това Джорджо Киелини с решаваща намеса попречи на Пянич да вкара втори гол в срещата.

В 78-ата минута ветеранът Патрис Евра получи втория си жълт картон в мача и бе отстранен от игра. Френският ляв бек на Ювентус извърши нарушение срещу току-що появилия се на терена Хуан Мануел Итурбе само три минути след като бе предупреден официално за първи път в двубоя и торинци останаха с 10 души.

Само минута след червения картон на Евра Рома вкара втори гол. Негов автор стана новото попълнение Един Джеко. Снажният босненски нападател бе точен с глава след асистенция на Яго Фалке, като това бе първото му попадение след трансфера му на "Олимпико" от Манчестър Сити това лято.

Ювентус изглеждаше на колене, но последните минути бяха изключително драматични. В 86-ата минута домакините сътвориха опасна атака, при която Фалке подходи егоистично и вместо да потърси пас към свой съотборник, реши сам да се прави на герой и Буфон изби удара му.

Минута по-късно Ювентус се върна в мача. Домакините изглежда твърде рано решиха, че са си свършили работата и грешка на Сейду Кейта в средата на терена позволи на гостите да осъществят опасна контраатака, при която Дибала вкара първия си гол за "Старата госпожа" с удар отблизо.

Играчите на Макс Алегри се вдигнаха на финален щурм и бяха много близо да шокират противника си. В добавеното време първо Шчесни показа блестящ рефлекс и с една ръка изби топката след удар с глава на защитника Леонардо Бонучи, а буквално в последните секунди влезлият в игра след почивката Алваро Мората можеше да стане герой за торинци. Той бе изпуснат от отбраната на "вълците" съвсем близо до вратата на Рома, но ударът му бе неточен и "вълците" си отдъхнаха - драматична, но сладка победа за играчите на Руди Гарсия.