Тайланд спечели Купата на Югоизточна Азия за четвърти път в историята си

Отборът на Тайланд спечели турнира за Купата на АСЕАН (Югоизточна Азия) за четвърти път, след като се наложи над Малайзия с общ резултат 4:3 в двата мача. Тайландците спечелиха титлата заради победата с 2:0 преди седмица у дома, а днес отстъпиха с 2:3 при визитата си в Куала Лумпер. Пред 100 хиляди екзалтирани фенове на домакините от Малайзия, местният отбор поведе с 3:0 и беше близо до подвиг. Но 9 минути преди края Тайланд върна един гол благодарение на Шарил Шапюи, а в 89-ата минута Шанатип Сонгкрасин оформи крайното 3:2, наказвайки хвърлилите се в атаки за четвърти гол домакини.

С този успех Тайланд прибавя четвърта купа на Югоизточна Азия след предишните си победи през 1996-а, 2000-ата и 2002-а година. Четири титли на региона има и Сингапур- отбор с прякора Бойните слонове. За Малазия, която има една титла перз 2010-а година, мачът имаше сърцераздирателен край. Те елиминираха два много силни отбора в региона по пътя си до тук- Сингапур и Виетнам, а емоциите се засилиха след аванса от три гола във втората среща. До почивката те поведоха с 2:0 благодарение на точно изпълнена дузпа от Сафик Рахим и втори гол на Индра Путра, който отнесе защитата с точен изстрел с глава. Адисак Крайсорн направи 3:0 в 58-ата минута, взимайки топката от вратаря Кавин Тамсатчан, който я изпусна.