Аякс катастрофира лошо за Купата на Холандия

Отборът на Аякс отпадна безславно още на 1/8-финал за Купата на Холандия. Тази вечер грандът от Амстердам записа изненадваща и доста тежка загуба от Витес на своя "Амстердам Арена".

Треньорът на домакините Франк де Бур бе дал почивка на част от титулярите си и това му изигра лоша шега.

Бертран Траори даде преднина на гостите в 22-ата минута, а Закария Лабяд удвои в 45-ата. Отново Траоре бе точен за 0:3, а крайния резултат оформи Валери Казиашвили в 60-ата минута.

Така Аякс допусна четири гола за пръв път този сезон. За последно подобно нещо се бе случвало на тима отново за купата, но на финала миналия сезон, когато падна от Цволе с 1:5.