Наполи се върна към победите и продължи тегобите на Парма (видео)

Отборът на Наполи прекъсна серията си от четири поредни мача без победа в актива като надигра Парма с 2:0 в мач от 16-ия кръг в Серия "А". Неаполитанците очаквано надиграха последния в класирането отбор на "дуковете", за които тегобите в първенството продължават с шети мач без победа и Коледата явно няма да е много весела. Дуван Сапата откри резултата в 19-ата минута, а Дрис Мертенс от дузпа удвои в 30-ата минута. Така Наполи си върна самочувствието преди сблъсъка с Ювентус за Суперкупата на Италия в понеделник.

В началото двата тима действаха предпазливо и нямаше особено чисти голови положения пред двете врати. В 19-ата минута обаче Наполи стигна до гол с първата си по-интересна атака. Дуван Сапата бе намерен около точката на дузпата и въпреки, че бе притиснат от защитник, успя да се обърне и да насочи кълбото в мрежата за 1:0.

В 30-ата минута пък Хосе Кайехон получи една топка в пеналта и технично прехвърли Масимо Гоби, който го фаулира за дузпа. Зад топката застана Дрис Мертенс, който реализира наказателния удар и удвои преднината на своя тим.

Наполи бе близо и до трети гол в 36-ата минута, когато след едно центриране от фаул Мигел Бритос бе оставен непокрит да стреля с глава, но ударът му мина над вратата. В 40-ата минута пък домакините претендираха за втора дузпа за сблъсък между Кайехон и Сантакроче в наказателното поле, но този път съдията прецени, че няма нарушение.

През втората част Наполи продължи да диктува събитията на терена и създаде още няколко голови възможности, като удари на Фаузи Гулами Дуван Сапата бяха спасени от вратаря. След това и Кайехон имаше нов добър шанс, но стреля покрай вратата.

Парма нямаше късмет в 71-ата минута, когато удар на Франческо Лоди се отби от гредата и така гостите не успяха да се върнат в мача. В ответната атака последваха нови пропуски на Наполи след удари на Гонсало Игуаин и Кайехон. В последната минута пък гол на Игуаин бе отменен заради засада.

В крайна сметка Наполи заслужено победи и поне временно излезе на 3-ото място в класирането с 27 точки в актива си. Парма пък остава на 20-ата позиция с едва 7 спечелени точки до момента.