Лампард донесе пета поредна победа на Манчестър Сити (видео)

Ветеранът Франк Лампард се превърна в герой за Манчестър Сити в гостуването на Лестър от 16-ия кръг в Премиър лийг. Той отбеляза единствения гол за своя тим в 40-ата минута и така донесе пета поредна победа на "гражданите" в първенството, които продължават да дишат във врата на лидера в класирането Челси. Играчите на Мануел Пелегрини не демонстрираха особено впечатляващ футбол, но пък за сметка на това бяха ефективни в предни позиции и прибавиха важни три точки в актива си, като нанесоха четвърта поредна загуба на своя съперник, който като цяло се представи на добро ниво, но нямаше късмет.

"Гражданите" трябваше да заложат на младока Хосе Посо в предни позиции, тъй като Серхио Агуеро е контузен, а Един Джеко почувства болки на загрявката и също отпадна от групата за мача.

Срещата започна с натиск на домакините, които стояха доста по-добре в началните минути. Те стигнаха и до първото по-интересно положение в мача в 11-ата минута, когато Варди надбяга защитата на съперника и изскочи на стрелкова позиция, но ударът му премина покрай вратата. След това в 23-ата минута Естебан Камбиасо отправи прекрасен изстрел от фаул, но и той не бе в очертанията на вратата.

Едва в средата на полувремето Манчестър Сити изнесе играта в по-предни позиции и в 29-ата минута гостите създадоха първото си положение за гол, след като една лошо изчистена топка попадна в Хосе Посо, който стреля от воле, но право в ръцете на вратаря. Само две минути по-късно Бен Хамър отново бе поставен под напрежение като при едно разбъркване кълбото се озова в Туре Яя, който отправи удар, но стражът се намеси блестящо и спаси. В 40-ата минута обаче Самир Насри бе оставен да напредне в пеналта и да пусне хубав пас за Франк Лампард, който само насочи топката в опразнената врата - 0:1.

Това обърка плановете на домакините, които се надяваха да удържат нулевото реми поне до почивката. Те опитаха да се върнат веднага в мача и в 44-ата минута Джейми Варди стреля с глава, но прекалено слабо, за да създаде какъвто и да е проблем на Джо Харт.

Второто полувреме обаче бе далеч по-безинтересно и положенията пред двете врати почти липсваха. В 55-ата минута Насри бе изведен на скорост, той върна за Силва, който обаче стреля покрай вратата. Две минути по-късно пък играчите на Лестър претендираха за дузпа за нарушение на Еляким Мангала срещу Варди, но такава не бе отсъдена.

В 80-ата минута домакините имаха добър шанс като Леонардо Уйоа бе изведен в наказателното поле и опита удар, който обаче се отби от защитник и мина до гредата. В 88-ата минута пък Насри можеше да реши всичко в полза на гостите, като бе изведен в наказателното поле, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

В крайна сметка мачът завърши с минимален успех на Манчестър Сити, който остава на 2-ото място в класирането с 36 точки и 3 по-малко от лидера Челси. Лестър пък твърдо е на последното място с 10 спечелени точки и 11-ти пореден мач без победа на сметката си.