Челси продължава без грешка у дома след нервна победа над десетима от Хъл (видео)

Челси победи с 2:0 Хъл Сити и продължава със стопроцентовата си успеваемост на "Стамфорд Бридж" от началото на сезона в Премиър лийг. Еден Азар откри резултата 7-ата минута, а след почивката асистира на Диего Коща (68'), който оформи крайния резултат. Двубоят бе изключително нервен, като за това спомогнаха и няколко дискусионни решение на главния рефер Крис Фой. Заедно с това селекцията на Жозе Моуриньо изпитваше затруднения пред вратата на Алън Макгрегър и домакините успяха да сложат точка на спора и да стигнат до успокоителния втори гол едва след като гостите останаха в числено намален състав в 61-ата минута, когато Том Хъдълстоун бе изгонен.

Петер Чех започна като титуляр на вратата на домакините, което се случи за първи път от началото на сезона в мач от първенството. Неманя Матич се завърна след наказание, докато Сеск Фабрегас пропусна двубоя заради санкция.

Три промени бе направил в своя стартов състав мениджърът на Хъл Стийв Брус. Къртис Дейвис, Андрю Робъртсън и Никица Йелавич  започнаха като титуляри за "тигрите".

Челси започна много по-силно и заслужено стигна до аванс още в 7-ата минута. Оби Микел и Матич с общи усилия се пребориха за топката в центъра на терена, след което продължиха към Оскар. Бразилецът навлезе навътре и центрира към Азар, който засече с глава от малкото наказателно поле.

1/4 преди края на първата част домакините претендираха за дузпа след падане на Вилиан в наказателното поле, но Крис Фой видя в лекото падане на бразилеца симулация и основателно му показа жълт картон.

Като цяло домакините не създадоха повече чисти голови положения до почивката. Хъл започна по-често да действа в половината на Челси, но също не успяваше да затрудни Чех.

В 53-ата минута Кейхил се хвърли доста акробатично в наказателното поле на Хъл, подобно на Вилиан през първата част. Гостите настояваха, че бранителят трябва да получи втори жълт картон за симулация, но такъв не последва. Вместо това - в 61-ата минута, Хъл остана с човек по-малко. Филипе Луиш и Том Хъдълстоун влязоха в единоборство за една спорна топка, като халфът на гостите стъпи върху коляното на бразилеца и получи директен червен картон, макар че вече имаше жълт такъв.

Няколко минути по-късно "сините от Лондон" имаха основателни претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Джеймс Честър при едно центриране на Оскар в наказателното поле. Сигнал обаче не последва.

В 68-ата минута Диего Коща удвои аванса на домакините, след като получи много хитър пас от Азар и от малък ъгъл прати топката по диагонала за 2:0.

Челси запазва аванси от три точки пред Манчестър Сити на върха, докато Хъл Сити е на предпоследно място с едва 13 т.