Евро 2024: Нидерландия - Франция 0:0

Олимпиакос си свърши работата, но не дочака добри новини от Торино

Отборът на Олимпиакос победи с 4:2 шведския Малмьо в последния мач на двата отбора от Група "А" на Шампионската лига. Двата тима напускат надпреварата, но гърците ще продължат европейските си приключения в Лига Европа напролет. Автори на попаденията за Олимпиакос бяха Давид Фустер, Алехандро Домингес, Костас Митрогул и Ибрахим Афелай. За Малмьо вкараха Симон Кроон и Маркус Росенберг.

Резултатът бе открит от Фустер в средата на първата част, когато халфът отблизо засече с глава една топка след разбъркване в наказателното поле. В средата на втората част обаче Кроон изравни след мълниеносна контраатака, която го изведе сам срещу вратаря. Скоро обаче домакините отново излязоха напред. Домингес вкара с премерен удар от границата на наказателното поле.

В 81-ата минута Малмьо отново показа, че владее отлично контраатаката и ветеранът Розенберг вкара гол копие на първия за шведите. В крайна сметка обаче Олимпиакос успя да стигне до успеха с два късни гола. Първо Митрогул довкара във вратата една топка, която стигна до него почти на голлинията след центриране от корнер, а след това Афелай оформи крайното 4:2 след контраатака.

Олимпиакос се надяваше на добри новини от Торино, където Атлетико (Мадрид) трябваше да победи Ювентус, за да прати гърците напред, но там двата тима завършиха наравно 0:0 и така отборът от южната ни съседка завършва на трето място в групата с актив от девет точки - една по-малко от Юве и четири от победителя Атлетико. Малмьо пък приключва надпреварата с три точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!