Ралица Василева и Островиец не успяха да спрат шампионките в Полша

Българската волейболистка Ралица Василева и нейният КСЗО (Островиец) не успяха да се противопоставят на шампионките и лидерки в полската Орлен лига от Хемик (Полице). В мач от 10-ия кръг Островиец отстъпи като гост с 0:3 (13:25, 15:25, 17:25).

Ралица Василева се появи като резерва във втората част и остана на терена в третия гейм. Тя записа 3 точки (16% ефективност в атака). Най-резултатна за Островиец стана Барбара Бавол със 7 точки. За шампионките от Хемик Агниешка Беднарек-Каша реализира 12 точки (5 блока!!!, 1 ас и 60% ефективност в атака) за победата.

Така отборът от Полице има вече 28 точки и продължава да води в класирането, а Островиец остава с 10 точки след 3 победи и 7 загуби и преди изиграването на всички мачове от кръга заема 8-о място. В следващия кръг Островиец е домакин на Импел (Вроцлав) на 15 декември (понеделник) от 19,00 часа българско време.