Емилия Николова с проблем в коляното

В събота вечерта Елена Колева не успя да се представи на ниво срещу бившия си отбор Ил Бизонте (Флоренция), като нейният Волей 2002 (Форли) отстъпи с 0:3 (23:25, 18:25, 14:25) като домакин и записа четвърта поредна загуба в първенството. Българската нападателка направи скромните за нея 3 точки (1 блокада, 13 % в атака), като игра само в първите два гейма. Със 17 се отличи кубинската й съотборничка Тайсмари Агуеро (38 % в нападение). 17 за гостите направи и Киара Негрини (2 блокади, 48 % в атака).
Трябва да се отбележи, че отборът от Форли обаче попадна в последния момент в елита на Италия, след като Палаволо (Орнавасо) бе изваден заради финансови неуредици.

Драматична загуба с 2:3 (20:25, 25:23, 22:25, 25:17, 9:15) допусна Имоко Волей (Конеляно) при гостуването си на Савино Дел Бене (Скандичи). Малко преди началото на двубоя Емилия Николова отпадна от състава заради проблем в коляното, а в нейно отсъствие с атаката на тима се загърби турската нападателка Нериман Озсой, която направи 21 точки (2 блокади, 37 % в атака). 15 добави американката Рейчъл Адамс (4 блокади, 69 % в нападение), а в игра след отсъствие заради травма се завърна Валентина Фиорин. За домакините от Скандичи 15 точки записа словенката Тина Липичер (37 % в атака).

Лидер във временното класиране продължава да  бъде Игор Горгондзола (Новара) със 17 точки. Имоко Волей е на шесто място с 11, а Волей 2002 е на предпоследното, 11-то с 3.

В следващия междинен кръг на 3 декември от 21:30 ч б.в. Имоко Волей приема Поми (Казалмаджоре), а Волей 2002 гостува на Унендо Ямамай (Бусто Арсицио).