Волейболистките на Славия с втора победа след 3:0 над Сливен (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките на Славия победиха като домакин Сливен с 3:0 (25:12, 25:8, 25:16) в мач от 8-ия кръг на женското първенство на НВЛ на България, игран тази вечер в столичната зала "Панайот Пондалов".

Така "белите" записаха втора победа в първенството, като заемат пета позиция с 6 загуби и 6 точки. Тимът на Сливен пък е на последното 6-то място без победа до сега и без спечелена точка.

Срещата до последно бе под въпрос, тъй като поради различни причини Сливен не можа да събере наличните си състезателки и гостенките дойдоха само със седем волейболистки. След разрешение от дежурния делегат мачът все пак се състоя, като мачът бе с предизвестен резултат. Волейболистките на Славия започнаха ударно и диктуваха изцяло играта, като поведоха с 2:0 гейма. Едва тогава настъпи известна интрига, като сливенки се опитаха да покажат възможности и поведоа с 5:0 и 8:1. Силите им обаче не стигнаха за обрат, волейболистките на Славия стопиха пасива си и спечелиха гейма с 25:16, като не допуснаха изненади и записаха чиста победа.