Германия показа нова схема на света и вкара 4 гола (видео)

Световният шампион Германия постигна неочаквано малка победа със само 4:0 над дебютанта и пълен аутсайдер Гибралтар в четвъртата си квалификация по пътя към ЕП във Франция след две години. Томас Мюлер вкара първите два гола в 12-ата и 29-ата минути, Марио Гьотце беше точен за 3:0 в 38-ата минута, а Сантос от тима на гостите си заби автогол в 67-ата минута. Така Бундестимът вече има 7 точки в Група "D" и дели второ място с Шотландия и Република Ирландия, които тази вечер играха един срещу друг, като победата отиде при "гайдарите" - 1:0. Лидер е Полша с 10 точки, а на дъното са Грузия с 3 точки и Гибралтар без актив.

Селекционерът Йоахим Льов изненада с игрова постройка със само един централен защитник в лицето на Жером Боатенг. Шкодран Мустафи и Ерик Дурм пък започнаха като крайни бранители, а точно пред Боатенг позиция беше заел Тони Кроос. Всички от Маншафта обаче изкараха 90% от времето в половината на съперника.

Съвсем логично нямаше никаква интрига в мача. Гибралтар удържа само до 12-ата минута, когато грешка на вратаря позволи на Мюлер да опъне мрежата за 1:0. В 29-ата минута нападателят на Байерн (Мюнхен) вкара за 2:0 след точен пас на Лукас Подолски отляво. В 38-ата минута друг от редиците на шампиона в Бундеслигата - Марио Гьотце, направи двойно с Макс Крузе и авансът стана класически.

Един от най-интересните моменти дойде в 45-ата минута, когато съвсем малко не достигна на гостуващия отбор да отбележи първия си гол в историята на европейски квалификации. Тогава Уолкър шутира от воле с левия крак, но Мануел Нойер показа, че не е заспал и майсторски отрази. Положението накара целия стадион в Нюрнберг да аплодира участниците в него.

През втората част германците видимо намалиха темпото и просто доиграваха мача. Затова и те стигнаха само до още едно попадение и то беше автогол. В 67-ата минута Подолски центрира остро и Сантос си отклони топката в своята мрежа.

В следващите мачове от групата, които са чак на 29 март, германците гостуват на Грузия, а Гибралтар ще пътува до Шотландия. Иначе сега във вторник Бундестимът гостува на Испания в контрола.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!