Ривър Плейт с първа загуба за сезона

Ривър Плейт загуби от гостуващия Естудиантес с 0:1 в отложена среща от футболното първенство на Аржентина и допусна първо поражение от началото на сезона. Двубоят от 14-ия кръг преди 10 дни не се проведе заради лош терен. Така Ривър Плейт сложи край на серията си от 31 мача без загуба. Въпреки това възпитаниците на Марсело Гаярдо остават начело в класирането с актив от 32 точки, на две точки пред втория Ланус.

Естудиантес е на шесто място с 26 точки. Единственото попадение в мача реализира Диего Вела още в шестата минута. В добавеното време на двубоя гостите останаха с човек по-малко на терена, след като червен картон получи Себастиан Предигер. Ланус загуби гостуването си на Тигре с 0:3. Срещата се доигра, след като беше прекратена в 45-ата минута на 2-и ноември заради силен дъжд.

Домакините вкараха три гола в доиграването. Леандро Гарате откри резултата в 61-а минута, Габриел Панялба покачи на 2:0 в 70-а, а 10 минути преди последния съдийски сигнал Лукас Вилчес оформи крайното 3:0. В 65-а минута Максимилиано Веласкес от Ланус получи червен картон. Тигре е на 10-о място в класирането с 20 точки актив.