Георги Братоев и Нефтяник с 6-а загуба в Русия

Разпределителят на националния ни волейболен отбор Георги Братоев и неговият Нефтяник (Оренбург) записаха 6-та загуба в руската Суперлига. Братоев и съотборниците му отстъпиха като гости на силния тим на Кузбас (Кемерово) с 0:3 (26:28, 21:25, 22:25) в среща от 8-ия кръг, снощи.

Въпреки поражението волейболистите на Нефтяник останаха на 12-то място във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 6 загуби. В следващия 9-ти кръг Братоев и компания са домакини на гранда Динамо (Москва) Мачът е в събота (15 ноември) от 15,00 часа българско време.

Георги Братоев също започна като титуляр за Нефтяник, но бе сменен във втория гейм от Сергей Горбачов, за да се появи отново в игра като резерва в третата част. Българският разпределител завърши с 3 точки (1 блок и 1 ас), а най-резултатен за Нефтяник станаха Владимир Иванов с 11 точки. За тима на Кузбас шведският диагонал Маркус Нилсон (3 аса и 52% ефективност в атака) и германският посрещач Бьорн Андрае (3 аса, 65% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане) реализираха по 18 точки за победата.

КУЗБАС (КЕМЕРОВО) - НЕФТЯНИК (ОРЕНБУРГ) 3:0 (28:26, 25:21, 25:22)
КУЗБАС: Сергей Макаров 1, Маркус Нилсон 18, Александър Мочалов 11, Бьорн Андрае 18, Михаил Щербаков 5, Александър Крицкий 12 - Хачатур Степанян-либеро (Евгений Галатов, Инал Тавасиев)
Старши-треньор: Денис Матусевич
НЕФТЯНИК: ГЕОРГИ БРАТОЕВ 3, Никита Козлов 5, Александър Богомолов, Владимир Иванов 11, Виталий Василиев 10, Антон Асташенков 7 - Хлеб Кашицин-либеро (Сергей Гончаров, Андрей Титич, Сергей Спичев 1, Горан Белица 4, Михаил Бекетов 4, Александър Авдеев)
Старши-треньор: Владимир Терентиев.