САЩ спечели за пети път Купа КОНКАКАФ

Аби Уомбач отбеляза четири гола при победата на САЩ с 6:0 над Коста Рика на финала на турнира по футбол за жени за Купа КОНКАКАФ, който се проведе в Честър, Пенсилвания. Американките печелят трофея за пети път в историята си. 23-годишната Уомбач направи хеттрик още през първото полувреме, а през второто реализира за четвърти път.

Останалите две попадения за САЩ вкараха Карли Лойд и Сидни Леро. Двата отбора финалисти се класират за Мондиал'2015. В спор за третото място Мексико победи Тринидад и Тобаго с 4:2 след продължение и също ще участва на световния шампионат. Световното първенство по футбол за жени през 2015 година ще се състои от 6-и юни до 5-и юли в Канада.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!