Шумен 98 победи лидерките от Бъки (Габрово) с 20:18

При жените хандбалното дерби беше в залата в Шумен, където Шумен 98 победи лидерките от Бъки (Габрово) с 20:18. Заради лоши пътни условия габровки пристигнаха със закъснение в Шумен и срещата започна половин час по-късно от обявения 16,00.

В зала „Плиска” домакините от Шумен изиграха мача по-спокойно и уверено, което ги доведе до успеха. Интрига в срещата имаше през цялото време. На два пъти шуменки се откъсваха в резултата, но габровки наваксваха изоставането си и намаляваха разликата до един гол.

Очаквано срещата започна гол за гола, като първи попадение отбелязаха габровки. Последваха дузпа за Шумен 98 вкарана точна от Сабо и първо равенство 1:1. Бъки отново поведе с 2:1, а от дузпа Сабо върна равенството, което бе и последното в мача. Последваха три успешни атаки на шуменки с голове на Драганова и Габриела Христова и отново точно изпълнена дузпа от Сабо за 6:2. Габровки не се примириха с разликата в резултата и при 7:3 започнаха да стопяват аванса на домакините и шест минути преди края на полувремето домакините водеха сам с гол – 8:7. Домакините направиха нови поредни атаки и успяха да дръпнат с 10:7. В края на полувремето Бъки отново бе сам на гол от равенство, но шуменки не допуснаха изравняване и на почивката поведоха с 12:10. Разликата от 1-2 гола домакините успяха да поддържат до средата на втората част. При 16:14 вратарката на Шумен 98 Фатме Юксел направи няколко поредни спасявания и даде шанс на съотборничките си да дръпнат отново в резултата – 19:14. Минута и половина преди края на мача габровки отново настигнаха шуменки – 19:17 и 19:18. В последните секунди на мача Габриела Христова направи пробив по крилото и отбеляза за 20:18 за Шумен 98, с което успокои напрежението, а след това прозвуча и последния съдийски сигнал.

Най-резултатна за „Шумен 98” бе Кристина Сабо с 9 гола, 5 попадения във вратата на Бъки наниза Габриела Христова.

Заради лоши пътни условия габровки пристигнаха със закъснение в Шумен и срещата започна половин час по-късно от обявения 16,00.

Очаквано срещата започна гол за гола, като първи попадение отбелязаха габровки. Последваха дузпа за „Шумен 98” вакрана точна от Сабо и първо равенство 1:1. „Бъки” отново поведе с 2:1, а от дузпа Сабо върна равенството, което бе и последното в мача. Последваха три успешни атаки на шуменки с голове на Драганова и Габриела Христова и отново точно изпълнена дузпа от Сабо за 6:2. Габровки не се примириха с разликата в резултата и при 7:3 започнаха да стопяват аванса на домакините и шест минути преди края на полувремето домакините водеха сам с гол – 8:7. Шуменки направиха нови поредни атаки и успяха да дръпнат с 10:7. В края на полувремето „Бъки” отново бе сам на гол от равенство, но шуменки не допуснаха изравняване и на почивката поведоха с 12:10. Разлико от 1-2 гола домакините успяха да поддържат до средата на втората част. При 16:14 вратарката на „Шумен 98” Фатме Юксел направи няколко поредни спасявания и даде шанс на съотборничките си да дръпнат отново в резултата – 19:14. Минута и половине преди края на мача габровки отново настигнаха шуменки – 19:17 и 19:18. В последните секунди на мача Габриела Христова направи пробив по крилото и отбеляза за 20:18 за „Шумен 98”, с което успокои напрежението, а след това прозвуча и последния съдийски сигнал.

Най-резултатна за „Шумен 98” бе Кристина сабо с 9 гола, 5 попадения във вратата на 4Бъки” наниза Габриела Христова.

„Играхме слабо и логично загубихме. Може би и тежкото пътуване си каза думата, защото момичетата бяха изморени, но това не бива да бъде оправдание. Дано тази загуба да ни подейства стимулиращо и вбъдеще да показваме играта, която можем”, сподели треньорката на Бъки Веселина Златева.

Този кръг ще се запомни и с първия успех в историята на Свиленград-ПУ /Пловдив/ ,които записаха първи успех от началото на своето създаване в „ А” група, а именно триумф над Хасково като гост с 23:30 гола. Тимът воден от Павел Дженев е в хандбалния елит при жените от това първенство.