Очаквайте: "Контра": Заслужи ли Италия класирането за сметка на Хърватия

Гърция взе скалпа и на Аржентина

Отборът на Гърция продължава без загуба на световното първенство по баскетбол в Испания. Елините победиха със 79:71 Аржентина и постигнаха пета поредна победа, което им отреди първо място в група В, докато аржентинците останаха трети.

Южните ни съседи взеха инициативата още с началната сирена и на полувремето водеха с 11 точки аванс, който дори нарасна през третата четвърт.

Резервите на Аржентина и особено Факундо Кампасо внесоха необходимия прелом в мача, но опитните играчи на треньора Фотис Кациракис не допуснаха обрат. Йоанис Бурусис отново завърши с дабъл-дабъл, като този път се отчете с 15 точки и 15 борби.

В 1/8-финалите се очертава люто балканско дерби, тъй като Гърция ще се изправи срещу Сърбия на 7 септември.