Катерам отново дават болид под наем

Камуи Кобаяши ще се състезава за Катерам в Гран при на Италия, потвърдиха от отбора. Японският пилот ще кара в състезанието на "Монца", но отново ще отстъпи болида си за първата свободна тренировка.

Човекът, който този път ще ползва колата на Камуи под наем, е Роберто Мери. Кобаяши стана и в Гран при на Белгия, за да седне победителят от Льо Ман Андре Лотерер, но сега ще отстъпи само за тренировъчната сесия. Причината Мери да не кара в състезанието е, че все още няма суперлиценз, иначе Катерам сигурно отново щяха да изпъдят Камуи и дадат мястото му на друг.

Испанският пилот, който в момента се състезава във Формула 3.5, можеше да получи лиценза си Ф1 още през 2011 година, когато спечели европейската Формула 3, но предпочете на отиде в ДТМ с Мерцедес и така изпусна шанса си. В петък Роберто ще излезе на пистата като тест пилот, а в Сингапур може да се уреди и със състезателно място.

"Каква година! Миналата Коледа не знаех дали изобщо ще продължа да се състезавам, а сега ще карам Ф1 кола! Определено ще изкарам максималното от този уикенд в Италия", сподели Роберто Мери.