Легия се спаси от голям срам

Легия (Варшава) беше на косъм от огромна издънка във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. В домакинството си на непретенциозния ирландски Сейнт Патрикс първенецът на Полша губеше с 0:1 до последните минути, но с гол в добавеното време на Мирослав Радович се добра до равенството.

Легия беше по-добрият отбор и създаде една дузина положения пред вратата на гостите, но и те не пропускаха да контраатакуват. Така се стигна до 38-ата минута, когато Йън Бърмингъм подаде на Кристи Фейгън и той откри резултата. Шокирани от неочаквания развой, футболистите на Легия допуснаха много грешки след почивката, но хаотичният им натиск все пак доведе до изравнителното попадение на Радович в първата минута на добавеното време.

Реваншът е следващата седмица.

Шампионска лига, втори квалификационен кръг - резултати:

ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - СЕЙНТ ПАТРИКС 1:1
0:1 Фейгън (38)
1:1 Радович (90+1)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!