Променят трасето за слоупстайл след тежкия инцидент с Хоргмо

Променят трасето за слоупстайл след тежкия инцидент с Хоргмо

Трасето за състезанията по сноуборд в дисциплината слоупстайл ще бъде променено заради вчерашния инцидент с норвежеца Торстейн Хоргмо, съобщиха от Организационния комитет на Олимпийските игри в Сочи. Домакините си навлекоха гнева на спортистите, които определиха трасето като изключително опасно.

Хоргмо, който бе един от фаворитите за олимпийско злато, беше откаран в болница след инцидент по време на тренировка. 26-годишният състезател в слоупстайл се разби на пистата и след направените прегледи стана ясно, че заради счупена ключица ще трябва да пропусне олимпиадата.

Квалификациите в слоупстайла започват в четвъртък, в навечерието на церемонията по откриването на олимпийските игри. Всички участници в слоупстайла изразиха загриженост относно близостта на релсите в началото на трасето, както и височината при третия скок. Те настояха той да бъде понижен.

От Международната ски и сноуборд федерация обвиниха Хоргмо, че сам е виновен за тежката травма, която получи по време на тренировката.

Следвай ни:

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Футбол свят

Виж всички