Българин бележи успехи с подрастващите в Канада

Българският специалист Стефан Демерджиев, който е главен треньор на канадския клуб по волейбол ЛИНКС де ла Рив-Сюд Волейбол в провинция Квебек продължава успешна работа с подрастващите от началото на сезона 2013-2014.

След като игра финал на първия турнир по волейбол от календара с момчетата до 17 години, което дава надежда за класиране на квалификации за националното първенство на Канада, впоследствие Демерджиев класира девойките до 17 години в първата група на област Квебек, като премина успешно квалификационния турнир за влизане при най-добрите отбори.

В първия турнир от шампионата на елитната група на Квебек, младите волейболистки на ЛИНКС заеха трета позиция, като единствени направиха реми, 1:1 гейма с най-силният тим в областта - Дероше Сен Ламбер. В първенството на провинция Квебек девойките играят по системата до 2 спечелени гейма, като мачът може да завърши и с равенство 1:1, а всеки спечелен гейм се брои и така се оформя крайното класиране.

„За първи път девойките на ЛИНКС играят в първата група на Квебек и това е голям успех за клуба“, заяви за Viasport.bg Стефан Демерджиев. „След добрите ни изяви на първия турнир от шампионата, ръководството на Дероше Сен Ламбер пък ни оцени подобаващо, като ни покани да участваме на силен коледен турнир, който те организират. Така двата тима заедно ще представляваме град Монтреал в тази надпревара, а това е голяма чест за на. Надяваме се да се представим на ниво и да покажем какви възможности имамес“, допълни специалистът.