Вход / Регистрирай се

Слънчев ден на Нишава за Euro Cup 2013

Слънчев ден на Нишава за Euro Cup 2013

Euro Cup 2013 Nis на река Нишава се проведе през два невероятно слънчеви дни,  а както знаем, често е облачно и дъждовно в Сърбия по това време. Тази година видяхме  участници от четири страни. Общо 21 отбора за мъже и 8 отбора на жените. По същото време, за втори път  се проведе и Университетското  рафтинг първенство.

Състезанието започна с дисциплина Slalom. Трасето беше перфектно, като същевременно не беше никак лесно за начинаещи.

РK "Dajak" от Баня Лука, в категория за мъже,  без наказания завърши на първо място. Зад тях бяха момчетата от "Vir", Панчево, Сърбия, които не  получиха наказание в първия манш, но завършиха с по-бавно време. Трети се нареди РT "Liman" от Земун, Сърбия, които не са получавали санкции при първия опит, но също така имаха по-бавно време. В тази дисциплина нямаше големи изненади и екипите, с повече опит заеха по-добри позиции. 
 
В категорията на жените най-добри бяха РT "Adventure Net" от България, които не са получавали наказателни точки в двата манша (което не е изненадващо). След тях е "Reflip" момичета, също от България, а третото място бе РK "Kanjon" от Баня Лука, Босна и Херцеговина, който през второто си спускане показа какво могат да направят, но не съвсем достатъчно за по-добро позициониране в временното класиране.

Докато се подготвя трасето, отборите са в почивка, а след това, идва време за дисциплината Sprint, в която имаше някои изненади, особено сред отборите от Сърбия.

Отново, РK "Dajak" от Босна и да обосновава позицията си с предпочитани, спечели и бяха последвани от мъжкия отбор от RK "Adventure Net" от България и третият беше "Vir", Сърбия. Изненадата сред сръбските отбори е "Drinska Regata", който зае второ място на национално ниво.

В същата Категорията при жените "Adventure Net" от България вземат първо място отново, с РK "Kanjon", Баня Лука на второ място и "Reflip"от България  на трето.

След като завърши Спринта на старта се наредиха двойки за H2H- третата дисциплина в Euro Cup 2013 Nis  . Първият рунд премина без особени изненади и всички класирали се продължават във втория кръг.

Победителите в категорията за мъже казаха , че те са избрали линията си за тази дисциплина предварително и са я следвали стриктно. Може би това им донесе късмет на „Vir”, ние не знаем, но първото място беше тяхнo срещу
„Adventure Net”
от България. Момчетата от "Drinska Regata" имаха добър резултат в спринта и на четвърто място, след като загубиха от РК "Dajak", който зае трето място.

В категорията на жените в битката за третото място беше вълнуваща, като РK "Kanjon" излезе напред в резултата, но водата ги завлече на дясно и отборът на "Reflip" използва възможноста да ги изпревари и да вземе третото място.“Nikola Tesla” Zemun имаше изненадваща победа в полуфинала и се озоваха на финала срещу "Adventure Net" България, които бяха прекалено добри за тях.

С тези три дисциплини завърши първия ден. Имаше  една обърната лодка и един плувец не далеч от рафта, но най-хубавото беше прекрасното слънчево време през целия  ден.

Втория ден от състезанието е отреден за дисциплината Down river.

Трасето е с обща дължина 6 км. Отборите трябва да дадат всичко от себе си, за да получат повече точки.

От тази последна дисциплина зависи и крайното класиране на отборите в Euro Cup 2013 Nis.

Мъжкия отбор на “Adventure Net” България се класира трето място.

Женския отбор на “Adventure Net” България  взима отново първото място и в Down River спускането.

Състезанието завърши с награждаване на  заслужилите победителите.

В Генералното класиране при мъжете “Adventure Net” България  зае трето място.

Женския отбор на “Adventure Net” България безкомпромисно обра всички първи места във всичките дисциплини.

Следвай ни:

Още от Водни спортове

Виж всички