Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Новият Левски стартира ударно пред погледа на Мораеш (ексклузивно видео)

Новият Левски стартира повече от успешно при дебюта на Илиан Илиев срещу украинския Металург (Донецк) при първата си проверка в Линдабрун за това лято.

„Сините” напълно заслужено спечелиха с 2:0 срещу тима на Велизар Димитров и на досегашната звезда на ЦСКА Жуниор Мораеш, който снощи напусна лагера на „армейците” и днес изгледа на живо срещата в Австрия. Точни за 26-кратните шампиони бяха Иво Иванов в 52-ата минута с глава и новото попълнение Марсиньо с красив гол в 75-ата минута.

Трима от новите играчи започнаха от първата минута и това бяха Ромен Ели, Агиаманг Опоку и Базил де Карвальо.

Бившият треньор на Берое заложи на схемата 4-2-3-1, като на вратата бе капитанът Пламен Илиев, а Мюлдер, Иво Иванов, Ели и Старокин бяха защитниците пред него. Юношата Ивелино Иванов и Йовов бяха опорни халфове, а Тонев и Опоку действаха по крилата. Вутов бе зад единствения чист нападател Базил де Карвальо.

Ветеранът Христо Йовов от пряк свободен удар отправи първия точен удар, но Бандура изби в корнер още в началото на срещата. След това Зе Соареш изпусна най-чистото положение в петата минута, когато сам срещу Пламен Илиев пропусна след отлична намеса на "синия" капитан.

Последваха удари на Велизар Димитров и Газарян, които Илиев с лекота хвана. Украниският тим е по-напред в подготовката и след 25-ата минута това започна да се вижда - столичани започнаха да отстъпват леко инициативата в двубоя. Мюлдер отправи втория точен изстрел във вратата на Металург отново от фаул в 44-ата минута, а секунди след това получи първия жълт картон в мача.

На почивката Илиан Илиев направи седем промени, оставяйки на терена само Илиев, Ели, Иванов и Старокин. В 49-ата минута отлична атака на "сините" завърши със силен удар на Рамос, но Бандура спаси. Марсиньо направи двойно с Тодор Чаворски, който с пета върна към бразилеца, а той изведе португалското крило в добра позиция.

След гола на Иванов, Зе Соареш пропусна да изравни в 55-ата минута, а 120 секунди по-късно Пламен Илиев бе заменен от Ивайло Василев.

Малко след това Симеон Райков с хубав удар нацели лявата греда на Металург от 17 метра. Младият вратар Василев сбърка при едно центриране, но за негово щастие играч на Металруг не се възползва. Симеон Райков от фаул и Тодор Чаворски пробваха рефлекса на Бандура в 67-ата и 69-ата минути. Между тях младокът Любомир Илиев замени Ели в центъра на защитата.

Бразилецът Марсиньо демонстрира огромно самочуствие, като с лекота премина двама бранители и от малък ъгъл стреля технично и удвои аванса на Левски в резултата. Така пристигналият от АПОЕЛ (Никозия) техничар дебютира с гол. Резервата Едигирян пробва да намали, но слабият му изстрел бе спасен от Василев. "Сините" пък пропуснаха чрез Рамос на два пъти да вкарат и трети гол.

По този начин за трети пореден път от три мача между двата клуба Левски побеждава без да допусне гол срещу финалиста за Купата на Украйна за 2012 година. Преди днешния двубой това се случи през 2006 година в Кипър, когато столичани победиха с 2:0, а през 2009 година в Турция "сините" надделяха с 1:0.

Показаното през второто полувреме и успехът дават самочувствие на „сините”, които на 5-и юли излизат срещу Черноморец (Одеса) във втората си проверка в Линдабрун.

ЛЕВСКИ - МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК) 2:0 (0:0)