Вход / Регистрирай се

Радо Янков: Трудни седмици и исторически ден за българския сноуборд

Българският сноубордист Радослав Янков определи като трудни изминалите няколко седмици, но все пак изрази задоволството си от това, че зае трето място в крайното класиране в дисциплината паралелен гигантски слалом.

В социалните мрежи Янков поздрави и младите си съотборници Малена Замфирова и Тервел Замфиров за силното им представяне в последния старт за сезона в паралелния гигантски слалом в Криница. 16-годишната Малена записа историческо за българския женски сноуборд второ място в старт от Световната купа, докато 20-годишният Тервел се класира четвърти при мъжете, с което изравни най-доброто си представяне в кариерата.

Радо Янков с две награди на "Спортист на годината"
Радо Янков с две награди на "Спортист на годината"

"Изминаха няколко трудни седмици за мен и екипа ми. Здравословното ми състояние не ми позволи да взема участие на последните два старта от паралелния гигантски слалом, но въпреки това успях да завърша трети в генералното класиране на дисциплината, написа Янков.

Алберт Попов: Не беше перфектно, но още една стъпка в правилната посока
Алберт Попов: Не беше перфектно, но още една стъпка в правилната посока

"Денят беше исторически за българския алпийски сноуборд с подиума на изключително младата ни надежда Малена и четвъртото място на брат ѝ Тери! Благодаря от сърце на целия екип, който се грижи за мен и е заедно с мен в тези трудни моменти, в които се опитваме всячески да показваме, че българите можем", добави още Янков.

Влади Зографски записа рекордно класиране за българин на световни първенства
Влади Зографски записа рекордно класиране за българин на световни първенства

До края на сезона предстоят два старта в Винтерберг (Германия), както и световното първенство в Енгадин (Швейцария).

Следвай ни:

Снимки: Sportal.bg

Още от Зимни спортове

Виж всички