Рома засега няма да предприема втора треньорска смяна

Наставникът на Рома Иван Юрич поне засега няма да бъде освободен от своя пост, въпреки че не успя да подобри резултатите на отбора, съобщава “Скай Спорт Италия”.

Фиорентина се подигра с Рома и кацна в четворката

Юрич наследи уволнения Даниеле Де Роси преди 40 дни, но “вълците” продължават да изпитват затруднения и под негово ръководство. Тимът е едва на 11-ото място в Серия "А", а в Лига Европа има една победа от три мача. В досегашните осем срещи на “джалоросите” при хърватския специалист те имат три успеха, две ремита и три поражения. Снощи те загубиха с катастрофалното 1:5 като гости на Фиорентина, което отново породи слухове за раздяла с 49-годишния треньор. Въпреки това той ще води тима и при домакинството на Торино в четвъртък, след което неговият пост ще зависи от резултатите в предстоящите мачове. Това е било решено на спешна среща на клубното ръководство, заради която спортният директор Флоран Гисолфи отменил пътуването си до Париж за церемонията на “Златната топка”.

Иван Юрич: Няма смисъл да хвърлим всичко през тоалетната

Междувременно, според “Кориере дело спорт” на почивката на снощния двубой се е стигнало до физическа разправа между Юрич и защитника Джанлука Манчини пред няколко свидетели. Тя била поредното доказателство за токсичната атмосфера в съблекалнята на отбора, което е един от аргументите за възможното уволнение на наставника. “Ла Република” пък пише, че при връщането си в Рим отборът е бил посрещнат от около 60 бесни фенове на Рома на гара “Термини”. Наложило се Джанлука Манчини, Пауло Дибала, Леандро Паредес и Лоренцо Пелегрини да ги успокояват. За мача срещу Торино се очакват поредните протести на тифозите на римляните през този сезон.