Фиорентина се подигра с Рома и кацна в четворката

Отборът на Фиорентина разгроми с 5:1 тима на Рома в мач от 9-ия кръг на италианската Серия “А”. Головете за успеха вкараха Мойс Кийн (9', 41'), Лукас Белтран (17' - дузпа) и Едоардо Бове (52'), а последният пирон в ковчегега на "вълците" падна след автогол на Матс Хумелс (71'). Почетният гол пък отбеляза Ману Коне (39').

Успехът изкачи флорентинците на 4-ото място, докато столичани са във втората половина на класирането на цели 12 точки зад първото място.

След опознавателно начало в 10-ата минута римляните сбъркаха в средата на терена, от което се възползваха Белтран и Кийн и “виолетовите” откриха резултата.

Положението за гостите стана кошмарно четвърт час след първия съдийски сигнал, когато Челик извърши нарушение в собственото си наказателно поле и съдията се принуди да покаже бялата точка. Зад топката застана Белтран и хладнокръвно реализира, давайки преднина от два чисти гола на отбора на Фиорентина.

Интересното е, че това се случи в момент от двубоя, когато играчите на Рома контролираха събитията на терена и имаха смазващо предимство от от 69% владение на топката.

Това не попречи на момчетата на Рафаеле Паладино да продължат да създават положения и в средата на полувремето Каталди можеше тотално да изхвърли “вълците” от играта, но вратарят Миле Силвар този път запази мрежата си суха.

Спасяването в известна смисъл даде надеждата на гостите да се изтласкат от дъното и след няколко пропуска на Дибала и Манчини, Мапи Коне намали изоставането на своите след шут от дистанция.

Само 120 секунди по-късно лицето на Иван Юрич отново посърна, тъй като Бове намери Кийн в наказателното поле и нападателят отбеляза втория си гол за вечерта.

Само седем минути след началото на второто полувреме наказателната акция на флорентинците продължи. Бове отигра по възможно най-добрия начин подаване на Колпани и с прецизен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

Около час след началото Дибала опита да върне надеждите на римляните, но съвсем скоро след това всичките им шансове окончателно бяха погребани, тъй като в 65-ата минута Марио Ермосо получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

Той обаче не бе единственият футболист на гостите, който закопа отбора си, а фарсът продължи 19 минути преди края на редовното време, когато Матс Хумелс си вкара автогол, с който разкри разлика от цели четири гола в полза на “виолетовите”.

До края Госенс и Ричардсън можеха да направят победата на домакините още по-разгромна, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен, но достатъчно позорен за отбора на Рома, който изглеждаше, че се връща на правилния път.

Това бе втора поредна загуба на Рома в Серия “А”, като последната шампионатна победа за отбора от италианската столица дойде преди почти месец на 29- септември срещу Венеция.

Фиорентина пък записа пета поредна победа във всички турнири, като този внушителен резултат идва след категоричен успех с 6:0 срещу Лече преди седмица.