Една третина стигна на Торонто да пречупи Тампа Бей

Отборът на Торонто Мейпъл Лийфс надигра тима на Тампа Бей Лайтнинг с 5:2 (1:1 4:0 0:1) в единствения мач тази нощ от редовния сезон на НХЛ на САЩ и Канада.

Вилиам Ниландер даде аванс на "кленовите листа" след 3 минути и 57 секунди игра през първата третина.

Точно 12 минути по-късно Ник Пол изравни за гостите.

Втората третина бе повече от перфектна за домакините и те нанизаха четири гола за по-малко от четвърт час. Ход на събитията даде Остин Матюс след само 116 секунди игра.

7 минути и 33 секунди след началото на втората част Вилиам Ниландер отбеляза второто си попадение за вечерта, с което даде и преднина от два чисти гола за своите.

Положението стана катастрофално за "светкавиците" в 9-ата минута и 31-ва секунда, когато Макс Пачорети от Торонто стана поредният играч, който записа името си сред голмайсторите.

5 минути и 58 секунди преди финалната сирена за втората част Матю Нийс беше безпощаден и направи преднината за своите още по-разгромна.

До края хокеистите на Торонто Мейпъл Лийфс намалиха темпото и решиха да спестят унижението на съперника си. За сметка на това, съперникът от Тампа Бей Лайтнинг съумя да направи загубата си една идея по-почитна с нов гол в заключителната част. Той бе отбелязан от Брейдън Пойнт 5 минути и 7 секунди преди края на срещата.

В утрешния 23-ти октомври (сряда) програмата на НХЛ ще продължи с доста по-богата програма, която ще предложи цели 16 мача, които ще започнат в рамките на 5 часа между най-ранния и най-късния.