Септември (Тервел) се справи с Бенковски и продължава без грешка

Осма поредна победа – 2:0 взе Септември (Тервел) срещу гостуващия му Бенковски (Исперих) и с пълен точков актив е на върха в класирането. В отложения двубой от втория кръг на Североизточната Трета лига, домакините изковаха успеха с голове в началото и края. Владислав Мирчев откри с глава след центриране от корнер на Димитър Михалев в 8-ата минута. Футболистите на Бенковски реагираха веднага, тръгвайки в атака. До почивката, отправиха няколко удара извън очертанията на вратата. Те започнаха по същия начин и втората част.

В 49-ата минута, съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Михалев, но вратаря на Бенковски изби топката след удара от бялата точка. Той се намеси се перфектно и след удар с глава в 61-ата минута. В 73-ата пък влезлия като резерва Кристиан Пешков излезе очи в очи със стража от Исперих, но не успя да го преодолее. Стори го обаче в 90-ата минута с шут от границата на наказателното поле – 2:0.