Слаб мач за Алекс Георгиев при загубата на Колорадо от Кълъмбъс

Роденият в Русе вратар Александър Георгиев направи доста слаб мач при загубата на неговия Колорадо Аваланш от Кълъмбъс Блу Джакетс с 4:6 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Георгиев започна двубоя, но остана на леда само 21:56 минути, след като допусна три гола при само девет отправени удара към него. Впоследствие той беше сменен от Юстус Анунен, който довърши мача и направи 11 спасявания при 13 изстрела.

В първия период Зак Веренски и Кент Джонсън се разписаха за гостите от Кълъмбъс, докато Нейтън Маккинън върна едно попадение за „лавините“ при игра с човек повече. Адам Фантили покачи аванса на Кълъмбъс на 3:1 1:56 след началото на втората част, след което дойде и смяната на Георгиев.

След това Майл Ууд и Кейси Мителстад върнаха домакините в играта с две бързи попадения между 2:11 и 3:42 на втората част, но това си остана и последният лъч надежда за домакините. Още преди края на втория период Кирил Марченко и Йегор Чинахов възстановиха преднината от два гола за Кълъмбъс, а в последните две минути на срещата Рос Колтън и Шон Монахан на празна врата оформиха крайното 6:4 в полза на гостите.

Сезонът за Колорадо продължава във вторник в 4:00 часа сутринта с домакинство на Ню Йорк Айлъндърс, докато Кълъмбъс ще приеме шампионат Флорида Пантърс в сряда от 2:00 часа.