Борис Андреев е новият вицешампион по триатлон на Балканите

Борис Андреев донесе сребърен медал на България от Балканско първенствопо триатлон при Мъжете, което се проведе на 5 октомври в Изворани, Румъния.

Златото спечели Огнян Стоянович от Сърбия, а за бронза се пребори представител на домакините - Феликс Дучампт от Румъния. Състезанието привлече най-добрите триатлонисти от целия регион, а Борис Андреев показа невероятна издръжливост и умения в трите дисциплини - плуване, колоездене и бягане. С резултат, който го постави на крачка от първото място, Андреев затвърди позицията си като един от водещите спортисти в България.

Националният състезател спечели сребърен медал от Балканското първенство по триатлон и бронзов медал в Общото класиране. Тази титла е значително постижение за българския спорт и Българска асоциация по триатлон и е резултат на упоритата работа и отдаденост на състезателя и неговия треньорски екип в СКТ „Три Тийм София“.

Борис Андреев е една от големите надежди за участие в Летните олимпийски игри в Лос Анджелис през 2028 г. В състезанието участие взеха и част от националния отбор по триатлон младежи – Симеон Бобеков, който завърши на 17-то място при Мъжете, Мира Георгиева, която се класира на 9-то място при жените, което само по себе си също е много добър резултат предвид своята възрастова група и опитана конкурентите в категория Елит.

Снимки: СКТ „Три Тийм София“