Меси и Суарес поведоха Интер Маями за шампионски успех

Лионел Меси и Луис Суарес бяха големите герои за своя Интер Маями при успеха с 3:2 в драматичния сблъсък с Кълъмбъс Крю от 32-рия кръг на редовния сезон в МЛС. Аржентинецът отбеляза два от головете за успеха на своя тим, а уругваецът добави третия, като така осигуриха спечелването на титлата в редовния сезон.

Интер поведе в 45-ата минута именно с попадение на Меси. Той получи дълъг пас пред наказателното поле, измъкна се между двама защитници и отбеляза за 0:1.

В добавеното време на първата част аржентинецът удвои преднината на гостите с прекрасно изпълнение от фаул, с което "препарира" вратаря на съперника.

Диего Роси върна интригата в началото на втората част, намалявайки резултата на 1:2, след като щастлив рикошет прати топката в краката му, а той без забавяне я изстреля във вратата.

Интер обаче отново дръпна с два гола в 48-ата минута, когато след груба грешка на вратаря Луис Суарес с глава прати топката в опразнената врата.

В 61-вата минута Кълъмбъс Крю отново върна интригата с гол от дузпа на Кучо.

Две минути по-късно обаче устремът на домакините бе спрян от Руди Камачо, който си изкара втори жълт и червен картон.

В крайна сметка Интер Маями се поздрави с успеха и с актив от 68 точки, вече е сигурен шампион на редовния сезон. Той е водач в Източната конференция, като дръпна с 11 точки пред Кълъмбъс Крю, който е на 2-рата позиция с 57 точки. До края на сезона остават само два кръга. В другата конференция водач е Лос Анджелис Галакси, който обаче е с 61 точки и също не може да измести Меси и компания от челното място. Така аржентинецът може да се поздрави с отличието Съпортърс Шийлд, което е второ в кариерата му в МЛС след като през 2023 г. ликува с Купата на Лигите.