Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Астън Вила 1:0 Байерн, страхотен гол след грешка на Нойер

Астън Вила и Байерн Мюнхен играят при 1:0 във втория кръг от новия лига формат на Шампионската лига.

Sportal.bg ви дава възможност да гледате всички мачове на живо в пряко комбинирано предаване.

Баварците започнаха много активно двубоя и още от началните секунди опитаха да овладеят случващото се на терена. На тяхната сметка дойде и първото хубаво положение в мача още в шестата минута, когато центриране от вътрешността на полето достигна Хари Кейн, който стреля, но Емилиано Мартинес спаси. Впоследствие се оказа, че нападателят на гостите е бил в засада. Германците създадоха нова суматоха в наказателното поле няколко минути по-късно, когато този път Гнабри отдясно получи в пеналта и опита да намери свой съотборник вляво, но подаването бе пресечено от бранител.

След 15-ата минута играчите на Астън Вила се поокопитиха и започнаха да изравняват играта, трупайки самочувствие. Добро центриране в наказателното поле бе с мъка изчистено от отбраната на Байерн. В 20-ата минута Дайо Упамекано не успя да се справи с дълга топка и вместо това фаулира Оли Уоткинс, което му донесе жълт картон. Центрирането в крайна сметка създаде сериозен хаус в лошо подредената отбрана на гостите, където най-съобразителен се оказа Пау Торес, който успя да я прокара в мрежата на Мануел Нойер. Ситуацията обаче бе прегледана с ВАР и съдията Мариан Петрску отмени гола.

Срещата е определяна като една от най-очакваните за днешната вторник вечер. Баварците започнаха впечатляващо преди седмица, когато вкараха девет попадения във вратата на Динамо (Загреб). Именно този успех трябва да даде увереност на възпитаниците на Венсан Компани, които имат не лека задача днес. От своя страна бирмингамци, които се завръщат в турнира след много дълго отсъствие също показаха, че нямат намерение да се задоволят само с участие. Преди седмица те демонстрираха висока класа и надделяха с класически резултат в гостуването си на Йънг Бойс, а днес ще искат да затвърдят добрите впечатления.

Техният мениджър Унай Емери поднася изненада и залага от първата минута на Джейдън Филоджийни-Бидейс, който до момента има само три двубоя в Премиър лийг или общо 43 минути в първенството. Той ще замени Леон Бейли в тройката, която трябва да подпомага Оли Уоткинс в предни позиции. Това е единствената промяна спрямо тези, които започнаха двубоя срещу Ипсуич през уикенда.

Добрата новина за Байерн и Венсан Компани е възстановяването на Хари Кейн, който е възстановен от травмата си в глезена и започва двубоя. Междувременно белгийският наставник прави две промени, поднасяйки изненада с това, че Джамал Мусиала остава на пейката. Той е заменен от Конрад Лаймер, а Кингсли Коман заема мястото на Рафаел Герейро.